Z życia mojej pracowni - czyli kocie torby, torebki i inne stwory... po prostu hand-made.
wtorek, 24 kwietnia 2012
Zapraszam na wystawę

Chciałabym Was zaprosić na wystawę mojego T. 

A więc...


Serdecznie zapraszam w imieniu Tomasza Szewczyka oraz Artura Golińskiego na ich pierwszą wspólną wystawę zatytułowaną „Foto&Grafika”. Na wystawie będzie można obejrzeć prace graficzne Artura z cyklu NOCTURNES, powstałe w technikach druku wklęsłego - akwaforcie i akwatincie oraz fotografie kreatywne Tomasza z cyklu PRZESTRZENIE, wykonane technikami kolażu cyfrowego i grafiki komputerowej. 

Wernisaż odbędzie się w piątek 27 kwietnia 2012 roku, o godzinie 17:00 w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.
Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc.


Projekt plakatów, folderów i zaproszeń autorstwa Tomasza Szewczyka i tak między nami, to podobaja mi się gigantycznie ;)

pl

fo

za

09:30, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 kwietnia 2012
Burda - szycie krok po kroku 2006

Po upolowanym ostatnio egzemplarzu Burdy - 'Szycie krok po kroku' wpadłam, że tak powiem. Moje bystre spojrzenie wyłapało w gazecie informację o możliwości zamówienia numerów archiwalnych. Skontaktowałam się z odpowiednim działem Burdy i okazało się, że dostępnych jest 12 numerów, począwszy od 2006 roku. Czy można się oprzeć takiej pokusie? Oczywiście, że nie! Jedynym bólem do przejścia, było to, że kupowałam w ciemno, nigdzie nie ma wykazu, co który numer zawiera.


Ale teraz to się zmieni :) W najbliższych wpisach będe przedstawiała kolejno, zawartość poszczególnych półroczników - przyda się to zainteresowanym przy podejmowaniu decyzji, który kupić.
Acha, jeszcze jedno - cena tych archiwalnych wydań to 8,90zł za sztukę ;) i w tej sprawie można dzwonić pod burdowy numer telefonu 71-37-62-866.

Dzisiaj przedstawiam 'Burda - szycie krok po kroku' rok 2006.

1/2006 (wiosna-lato)
Jak dla mnie świetny. Większość fasonów należy do moich ulubionych. Zamaszyste, falbaniaste spódnice - i dokładnie pokazane, jak wykorzystać górę z naszych ukochanych, starych dżinsów do wykonania powiewistej spódnicy.


b1

b2

b3

b4

b5

b6

b7

 

2/2006 (jesień-zima)

W tym numerze moimi faworytkami są sukienki w stylu empire.

 

b8

b9

b10

b11

b12

b13

b14

 

Za kilka dni rocznik 2007 ;)
Tagi: polecam
21:21, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Komentarze (11) »
niedziela, 22 stycznia 2012
Niesamowita kobieta

W listopadzie minionego roku zmarła Eva Zeisel. Przyznaję się bez bicia, że nie znałam wcześniej tego nazwiska. W mojej świadomości zaistniała ona dopiero po swojej śmierci, o której przeczytałam w internecie. Może dlatego, że ceramiką nigdy specjalnie się nie pasjonowałam.

 

eva zaisel

soln

waz

zast

źródło 1 i źródło 2


 Ale osoba Evy Zeisel zainteresowała mnie teraz niezależnie od przedmiotu jej twórczości. Obejrzałam krótki film nagrany kilka lat temu, w którym opowiada ona o sobie, o swoim życiu, pracy i pasji.
Określiła się w nim mianem 'twórcy rzeczy', a nie 'projektanta przemysłowego', gdyż ci drudzy dążą do tworzenia rzeczy nowatorskich - a to jest już pojecie komercyjne, a nie estetyczne. Celem jej pracy nie była innowacja, czyli wymyślanie nowych rzeczy-form, ale jak sama mówiła "radosne poszukiwanie piękna" (piękne sformułowanie).
To co najbardziej mnie najbardziej urzekło, to że 94-letnia osoba mówiła z niesamowitą żywiołowością i humorem, z rzadko spotykaną u ludzi w tym wieku trzeźwością umysłu.
Po prostu podziwiam ją i marzę by dożyć setki w takiej formie ciała i umysłu, jak jej się to udało. Pani Evo - pełen szacun.
Jeśli macie ochotę posłuchać Evy Zeisel, oto link do FILMU - z możliwością włączenia polskich napisów.

18:14, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 grudnia 2011
Świąteczny kiermasz Pakamery

W najbliższy piątek rozpoczyna się kolejny kiermasz Pakamery, który będzie trwał 3 dni. Impreza zakupowo-poglądowa grzechu warta - Pakamera uzupełnia zasoby towarowe po kiermaszu mikołajkowym. Oznacza to nowości, a nie pozostałości po poprzednim kiermaszu. Całość przemyślana strategicznie ;)

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie - moje torby i szale też tam będą (niestety beze mnie). 


kierpak

22:44, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 listopada 2011
Wernisaż - czyli działo się

 No to chwalę się :)

15 listopada Klub Fotograficzny Powiększenie, do którego należę, miał pierwszy wernisaż. Wystawa była wspólna - z klubem Poznavani z Novego Mesta nad Metuji (Czechy). Nasze prace zaprezentowaliśmy w cyklach - po trzy fotografie. Powiem Wam, że cieszyłam się na to wydarzenie, jak dziecko - i niesamowicie pozytywnie je teraz wspominam. Przyszło wyjątkowo dużo gości, jak na naszą małą miejscowość oraz ekstremalnie zimny, jesienny wieczór. Na początku - jak to bywa - część oficjalna. Przemawiał pan burmistrz, starosta z miasta partnerskiego i prowadzący nasz klub czyli Tomasz Szewczyk.

wer1

 

Ja w roli reportera, czy raczej reporterki ;) uchwycona w obiektywie Dariusza Ogłozy z portalu Doba.pl

wer2

 Źródło

No i najsympatyczniejsza - część nieoficjalna, czyli bezpośrednie spotkanie artystów z oglądającymi, wymiana uwag i poglądów, co się komu podoba, a co nie - i dlaczego. A wszystko przy akompaniamencie lampki wina.

wer3

 

Na zdjęciu poniżej nasza (prawie cała) ekipa ;) Ja trzymam w łapkach K-O-P-E-R-T-Ó-W-K-Ę, którą uszyłam specjalnie na tą okazję. (po lewej załapały się moje prace 'Portrety nieświadome')

wer4

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć więcej zdjęć z tej imprezy to zapraszam na portal Doba.pl oraz na fejsbukową stronę klubu.

Tagi: prywatne
12:34, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Komentarze (1) »
środa, 16 listopada 2011
Katta na kiermaszu Pakamery

Tak jak w zeszłym roku Pakamera organizuje 2 kiermasze świąteczne, na których oferować będzie produkty artystów z nią współpracujących - ale - w sprzedaży bezpośredniej. Czyli, że wszystko (no, prawie wszystko), co do tej pory można było tylko oglądać na monitorze, teraz będzie można dokładnie obejrzeć, pomacać, obadać, poniuchać, i w ogóle zapoznać się organoleptycznie ;) Moje torby i szaliki-golfiki też tam będą - oczywiście. Wszystkie dokładne informacje na temat pakamerowych kiermaszy można znaleźć TUTAJ.

Zapraszam ;)))) !!!!

 

plak

16:58, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 sierpnia 2011
Kogo spotkałam na Święcie Papieru

Witajcie, po długiej przerwie ;)

Trudno mi uwierzyć, że minęły już 3 tygodnie od tego lipcowego wydarzenia - "Święta Papieru".

muz5


Jest mi też troszkę wstyd, bo obiecywałam, że relacja na blogu pojawi się we wtorek lub środę po imprezie, a jest dopiero dzisiaj.
Nie przewidziałam, że dzień później - po święcie, hasło 'remont kuchnio-pokoju' wejdzie w życie z pełną mocą oraz, że tak mocno i na tak długo mnie pochłonie.
W każdym razie - mamy nową kuchnio-jadalnię z magazyno-studiem ;) Jest cudnie, zupełnie inna kolorystyka, nowe szafki i półki, nawet kuchenka.
Brakuje jednak kilku detali -  na przykład takich jak krzesła... :)
Jak tylko uzupełnimy braki i całość zarysuje się już w miarę ostatecznym kształcie, zaprezentuję zdjęcia obrazujące, jak mocno udało nam się odmienić to pomieszczenie.


Po zamieszaniu związanym z remontem ogarnęła mnie jakaś dziwna niemoc, niechęć i znużenie. Dlatego milczałam, nie szyłam, potkwiłam sobie w zawieszeniu i już mi lepiej :)

Chciałabym teraz opisać Wam moje wrażenia z muzealnego "Święta Papieru", które odbyło się w dniach 23-24 lipca w Dusznikach Zdroju. Była to już jego XI edycja.
Jak co roku poznałam w czasie tych dwóch dni przesympatyczne osoby parające się szeroko pojętym rękodziełem.

Pierwszą z nich była Beata. To przesympatyczna, ciepła osoba i mistrzyni decoupage oraz quillingu.
No właśnie - quilling - pierwszy raz miałam okazję obejrzeć na żywo prace wykonane tą techniką oraz sam akt twórczy - powiem jedno - efekt zachwycający! Wymaga wprost anielskiej cierpliwości.
Z dzieł Beaty najbardziej utkwiła mi w pamięci ramka (jej fragment widać na zdjęciu) której passe-partout było ozdobione malutkimi quillingowymi autkami. Ach...

bea

bea2   bea3

 

Jako miłośniczka miodu i pszczelarstwa w ogóle (o tym napisałam moją pracę magisterską ;) jestem wierną klientką 'Pasieki Kłodzkiej', prowadzonej przez Krystynę i Janusza Kuśmierz .
Na stoisku Pana Janusza można porozmawiać o miodach, o tym, co w pszczelarstwie piszczy, no i oczywiście kupić pyszny, dobrej jakości (to bardzo ważne) miód.
W tym roku zafundowałam sobie wrzosowy, gryczano-lipowy oraz pokaźnych rozmiarów butlę znakomitego trójniaka, który jest po prostu wyborny na odganianie posępnych nastrojów w listopadowo-grudniowe wieczory  :)))miod

 

Na święcie pojawiła się także Bożena, uśmiechnięta i pełna energii 'pracocholiczka', jak sama o sobie mówi. Jest w trakcie realizowania planów związanych z otwarciem galerii rękodzieła - gorąco jej kibicuję.
To ona jest autorką tego cudnego naszyjnika, któremu się nie oparłam - bo nie mogłam!
Zazwyczaj po pierwszym zauroczeniu, jakie następuje po ujrzeniu różnych pięknych wytworów rąk ludzkich na tego typu spotkaniach, zapominamy o tych widzianych przed chwilą odwiedzając kolejne stoiska.
Natomiast my byłyśmy umiejscowione na przeciwko siebie, więc mając nieustannie na widoku te makowe kuleczki - poddałam się. Naszyjnik jest mój ;)

 

boz    boz2

boz4

boz4   boz5

 

Niesamowitym zaskoczeniem było dla mnie spotkanie jednej z artystek, której prace znałam z Pakamery.
Najpierw zauważyłam jej charakterystyczne torby z kotami, potem patchworki - oczywiście, to nikt inny jak Monika KS. I kolejny raz przekonałam się o tym, jak mały jest świat, a już nasz kraj to w ogóle ;)

      
mon1    mon2

mon3

 

Spotkałam też autorkę mojego nabytku z zeszłorocznego święta papieru - czyli niesamowitej miedzianej bransolety z muszlą. Pozdrawiam 'Galerię Pod Elfami' ;) brans    brans2

brans3

 

 

 I jeszcze kilka ujęć...

muz1

 muz3     muz2

muz4

 

i jeszcze ja...

jamuz1    jamuz2

11:06, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Komentarze (9) »
poniedziałek, 04 lipca 2011
Szamoto on Facebook

Artysta Tomasz Szewczyk, figurujący także pod pseudonimem Szamoto zaistniał właśnie na Facebooku. Serdecznie polecam jego stronę 'fanpage Tomasz Szewczyk' oraz zapraszam do lubienia, jako wierna fanka jego twórczości i towarzyszka w życiowej doli i niedoli ;)


ryba

22:32, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 kwietnia 2011
Koncert duetu Abi&Roho Konar

W piątek miałam przyjemność - już po raz drugi - być na koncercie Agaty Bilińskiej i Roho Konara, czyli duetu Abi&Roho Konar. TUTAJ link do ich strony na Myspace. Było fantastycznie, kameralnie, magicznie - ciary łażą mi po plecach, gdy ich słucham na żywo. Jeżli będziecie mieli kiedyś możliwość znaleźć się na ich występie - gorąco polecam. Poniżej jeszcze pożyczony wpis od Szamoto i fotka jego autorstwa - dotyczące piątkowego występu.

Abi&RohoKonar aut.Szamoto

"Niełatwo w kilku słowach oddać emocje, jakie wyzwalają w słuchaczu koncerty poruszającego duetu Agaty Bilińskiej i Roho Konara. Ta znakomita para muzyków doskonale się uzupełnia. Mocny, głęboki i przyjemnie matowy głos Agaty jest w stanie porwać nawet bardzo wymagającego słuchacza i stanowi doskonałe dopełnienie wyjątkowych kompozycji i aranżacji gitarowych Roho Konara. Każdy koncert tej pary jest niepowtarzalnym muzycznym pejzażem malowanym wokalem oraz brzmieniem współczesnej gitary współpracującej z urządzeniami midi."

 

I jeszcze na deser - jeden z utworów do odsłuchania ;)

 


22:21, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 kwietnia 2011
Impressions - nowy blog Szamoto

Jeśli ktoś miałby ochotę zobaczyć nieco inne oblicze tego co robi Szamoto, zapraszam serdecznie na jego nowego bloga 'Impressions' - TUTAJ.
Zawsze zaskakuje mnie to, że razem patrzymy na te uchwycone na zdjęciach sytuacje, wnętrza czy pejzaże, ale ja rzadko widzę to, co on... Ech...
Dlatego tylko szyję torby ;)

morningtrain

21:49, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 stycznia 2011
Ruszam na Białystok :)

Dziś zamieszczam ostatni wpis przed wyjazdem. Wracam w czwartek wieczorem. Mam nadzieję, że dojedziemy bez przygód i na przykład w połowie drogi konduktor nie będzie nam kazał pchać pociągu ;)))) :)))) Jutro pakowanie, nerwówka i pożegnanie na 5 dni z naszym psem - ludzie, jak ja to przeżyję...?.. No i pracowni nie zobaczę kilka dni. Ech... Powinnam się cieszyć, że niby urlop i w ogóle, ale jakoś tak nie bardzo ... ;)  Chyba zbyt mocno przyrosłam do mojej maszyny do szycia i właśnie nastąpi odcięcie pępowiny.

Z drugiej strony czuję ogromną radość z powodu wydarzeń jakie nastąpią w Białymstoku, jak i z możliwości poznania tego pięknego miasta. Ponownie wspomnę, że jadę z moją drugą połową na jego, czyli Tomasza Szewczyka - wernisaż wystawy "Fragmenty i Przestrzenie" - wszystkie szczegóły dotyczące tego wydarzenia można przeczytać TUTAJ - serdecznie Wszystkich zapraszam.

Jeśli ktokolwiek miałby ochotę na kawę i pogaduchy w Białymstoku, w poniedziałek, wtorek lub środę, to z ogromną przyjemnością się spotkam. Z racji bezlaptopowości w grę wchodzi tylko kontakt telefoniczny ;) /501-406-756/

lodkrza

22:45, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Komentarze (3) »
środa, 12 stycznia 2011
Zapraszam na wernisaż

plecki

Zapraszam wszystkich na wystawę prac mojej drugiej połowy ;) czyli Szamoto. Tytuł wystawy to "Fragmenty i Przestrzenie", do obejrzenia będą grafiki i fotografie.Wernisaż wystawy odbędzie się 2 lutego, o godzinie18:00 w Galerii im.Sleńdzińskich w Białymstoku, na ul.Legionowej 2. Podczs wernisażu odbędzie się także krótki koncert muzyki gitarowej ;)

Uuuu - Białystok, straaasznie to daleko od naszych gór, bo jakieś 650 km, ale będziemy - oboje. Jeśli ktokolwiek z Was miałby ochotę na spotkanie z Katta&Szamoto - zapraszam serdecznie.


'Jak Kitek z Kiciulem' (NIEDOSTĘPNA)

jakkitzkic

22:05, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Komentarze (1) »
czwartek, 16 grudnia 2010
Świąteczny kiermasz Pakamery

Jutro początek 3-dniowego szaleństwa, czyli świąteczny kiermasz Pakamery, na który serdecznie zapraszam ;)

 

kiermasz2

23:23, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 listopada 2010
Kiermasz Pakamery

Zapraszam wszystkich na kiermasze organizowane przez Pakamerę - w Warszawie. Kilka moich toreb również tam będzie ;)

pakamkier

09:11, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 marca 2010
Serce rośnie

Ależ mi miło ! I już tłumaczę dlaczego ;)

Każda torba wędrująca do swojego nabywcy, sprawia mi ogromną radość - bo oto, ktoś zechciał, swoje cieżko zarobione pieniądze przeznaczyć na wytwór pracy moich rąk. Ja dzięki temu mam co jeść, a on ma użyteczny drobiazg mniejszych lub większych rozmiarów.

Radość podwójną mam jednak, gdy moje torby doceniają osoby o wyższym poczuciu estetyki, które same zajmują się szeroko pojętym 'hand-made'.

Radość potrójną mam, gdy te osoby chwalą się publicznie swoimi torbami, które wyszły spod mojej ręki - rumienię się wtedy totalnie i po kilka razy wczytuję się w ich wrażenia związane z nabytkiem. Miło, miło, bardzo miło ;)

W styczniu takim wpisem uszczęśliwiła mnie Nessa , która jest właścicielką torby 'ETNOaksamitnie'. A dzisiaj Annasza , która będzie rozsiewać wiosnę nosząc torbę 'Flowers in blue'. Zapraszam do odwiedzenia ich blogów - tam już można poczuć wiosnę :)

22:59, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2