Z życia mojej pracowni - czyli kocie torby, torebki i inne stwory... po prostu hand-made.
środa, 16 listopada 2011
Katta na kiermaszu Pakamery

Tak jak w zeszłym roku Pakamera organizuje 2 kiermasze świąteczne, na których oferować będzie produkty artystów z nią współpracujących - ale - w sprzedaży bezpośredniej. Czyli, że wszystko (no, prawie wszystko), co do tej pory można było tylko oglądać na monitorze, teraz będzie można dokładnie obejrzeć, pomacać, obadać, poniuchać, i w ogóle zapoznać się organoleptycznie ;) Moje torby i szaliki-golfiki też tam będą - oczywiście. Wszystkie dokładne informacje na temat pakamerowych kiermaszy można znaleźć TUTAJ.

Zapraszam ;)))) !!!!

 

plak

16:58, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 listopada 2011
Torby

Tak więc zostały uszyte, sfotografowane i zamieszczone na blogu, FB i w galeriach oczywiście ;) Torby dwuuszne, które coraz bardziej lubię - szyć, oglądać i... może nawet sobie jakąś uszyję. Chociaż, jak znam życie to wynajdę 1000 innych ważniejszych rzeczy do zrobienia, niż szycie torby dla siebie. Ech...  bo ten nieszczęsny szewc zawsze bez butów. No, może nie do końca. Jako fanka second handów i lumpów wszelakich mam masę zdobyczy torbowych określanych szerokim pojęciem 'vintage'. Ale jednak czasem chciałabym też jakąś od 'Katty' :)))

A poza tym marzę i śnię po prostu o martensach w kwiatki. Jest taki model tych cudnych butków o nazwie 'DR MARTENS PASCAL FLOWERS TAPESTRY'.

mat1

mart2

Żródło

 

Białe, z wysoką cholewką, pokryte wzorem szaro-srebrzystych róż, z satynowymi sznurówkami w kolorze czekoladowym - ach i och... Czy słyszy mnie jakiś śnięty mikołaj, gwiazdka, dziadek mróz, aniołek, diabełek - wszystko jedno kto, byle miał kaprys obdarzenia biednej szwaczki parą tych cudowności w rozmiarze 39. Czy też macie takie swoje, bądź co bądź przyziemne marzenia? Bo tego, żeby być wraz z naszymi bliskimi - szczęśliwym, zdrowym itp.chce każdy z nas i to jest najważniejsze, oczywiste, szlachetne. Ale takie niskiego lotu zachciewajki, jak piękne i niepraktyczne buty (białe!), w dodatku drogie jak psiakrew - zdarzają się Wam? Wierzę, że nie jestem sama ;)))


[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.] 

 

'Czarne kwiaty w winie vol.1' (NIEDOSTĘPNA)

czww1   czww1t

 

'Czarne kwiaty w winie vol.2' (NIEDOSTĘPNA)

czww2

 

'Ginger'

ging

12:24, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (3) »
wtorek, 08 listopada 2011
Golfów ciąg dalszy

Chwalę się szybciutko kolejną porcją szyjnych ocieplaczy i zmykam do pracowni kończyć torbę. Jutro sesja foto i mam nadzieję, nareszcie torbowy wpis.

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.]

 

golf/komin 'Barwy jesieni' (NIEDOSTĘPNY)

barjes

 komin/golf 'Miętowe pastele'   

miepas1   miepas2

golf/komin 'Delicate green' 

delgr

golf/otulak 'Indygo' (NIEDOSTĘPNY)

indg1   indg2

 golf 'Pudrowa tęcza'

pudrtecz

 szal 'Forest scarf'                                          szal 'Czarny'

forsc   czarn

 golf/owijak 'Piaskowe beże'

piaskbe

 golf/otulak 'Zielony'                               golf/komin 'Satynowa zieleń'

   ziel   satziel

 szal/owijak 'Szarości' 

szarow

13:06, pracownia_artystyczna_katta , Szale
Link Komentarze (6) »
sobota, 05 listopada 2011
Ciepło wydziergane

Listopad, jak na razie nas rozpieszcza - oj, jak ja lubię takie słoneczne mizianie o tej porze roku. Pogoda fantastyczna, moje nastawienie do świata umiarkowanie pozytywne, pracy dużo - czyli - jest dobrze. Na zdjęciach widać efekty mojego dziergania i nowego podejścia do ich prezentacji. Mianowicie, zrobiliśmy z Tomkiem sesję w plenerze. Myślę, że takie zdjęcia znacznie przyjemniej się ogląda, niż te powstałe w studio, na białym tle - które są jakieś takie syntetyczne.Owszem, czasem są nieodzowne i pożądane, ale jednak takie podwórkowe mają, według mnie znacznie większy urok.

Szale i golfy to główne 'ocieplacze' jakie popełniam. Czasem przydarzy mi się zrobienie obszernego zawojowego komina, ale to jest uzależnione głównie od ilości posiadanej włóczki. Jeśli mam kilka motków z jednego gatunku i grubości, to robię komin - strasznie są one włóczkożerne ;) A jeśli kłębuszek jest jeden lub dwa powstają mniejsze formy w postaci golfów. Dzierganie, jest dla mnie pewną odmianą i odpoczynkiem od szycia, a poza tym, bardzo to lubię robić. Urzeka mnie świadomość, że kłębek, na który patrzę będzie po kilku godzinach 'supłania go patyczkiem' zupełnie nową, użyteczną formą - magia ludzkich rąk ;)

Wszystkie moje szale, golfy, kominy i inne formy ocieplające dostępne są bezpośrednio u mnie (proszę o kontakt na e:mail) lub w galerii Pakamera - serdecznie zapraszam ;)


[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.] 

 

   szal 'Pastelowe sploty'                                      szal 'Orzechy w miodzie'

pastspl   orzwmio

 szal 'Zielony puchacz'

zielpuch

 golf 'Bordowy' golf

golbor

'Niebieskie pompony'

niebpom

Tagi: golf szalik
22:01, pracownia_artystyczna_katta , Szale
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 31 października 2011
Dostałam kosza

Tydzień temu otrzymałam wiadomość z DecoBazaaru, o tym, że kończą ze mną współpracę. Myślałam nad tym i doszłam do wniosku, że chcę się tym z Wami podzielić.


W niedzielny wieczór, po wyluzowanej weekendowej atmosferze i po przeczytaniu owego listu miłosnego...  trochę mnie zatkało - to mój pierwszy raz.  Auć, zabolało ;)
I nie zawartość merytoryczna listu, tylko jego forma. Bo, do tego, że ktoś rezygnuje ze współpracy z kimś innym, każdy ma prawo. Natomiast forma zakomunikowania tego faktu, to już świadectwo pewnego obycia i poziomu w kontaktach międzyludzkich.
Ja, po kilku latach bycia "decobazaarowym artystą" dostałam szablonowe, bezduszne wymówienie bez podania powodu, za to z uwagą, abym nie odebrała ich decyzji personalnie ;)
Zaskoczyło mnie też to, że szablon zwraca się do mnie per 'Pani', a pod całością podpisała się Basia Czerny, z którą jestem, a chyba raczej byłam na 'ty'...
Próbowałam skontaktować się z galerią poprzez GG - nie odpowiada, napisałam 2 maile na różne adresy - z prośbą o kontakt, czy chociażby podanie faktycznego powodu zakończenia współpracy, abym mogła uniknąć popełnienia ewentualnych błędów w przyszłości. Milczenie.
Od  mojej przesympatycznej i mocno 'uspołecznionej internetowo' koleżanki po fachu - Anniegmatic, dowiedziałam się, że właścicielki Deco dużo osób wyrzuciły w ten sposób.
Nie wiem, o co chodzi - ale z perspektywy tych kilku dni, czuję wręcz ulgę, że już nie współpracuję z taką galerią jak DecoBazaar, która ma właśnie takie podejście do ludzi, z których pracy czerpała zysk. Zaskoczenie miesiąca, a może nawet roku.

Taki dziwny, trochę 'żalowy' ten dzisiejszy wpis. Nic nie poradzę, czasami człowiek musi, bo inaczej się udusi ;)
 Pozdrawiam Wszystkich cieplutko, szczególnie tych wydalonych przez Deco. Myślę sobie, że co nas nie zabije, to nas wzmocni - czyż nie?     ;))) :))))


ciemtecz

10:10, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Komentarze (11) »
czwartek, 27 października 2011
Zapowiedzi...

Zapowiadam, że szyję dwuuszne ;) Już taka nazwa do nich przylgnęła, chociaż będąc pedantem- szczególarzem powinnam je nazywać trzyuszne, bo przecież jeden długi pasek i dwa krótkie uchwyty dają nam trzy, ale kto by tam walczył z tym, co samoczynnie się przyjęło :) Zatem dwie już są gotowe - z grubego sztruksu w kolorze czerwonego wina z czarnymi dodatkami. Ale do sesji to za mało, więc z tą krótką zapowiedzią robiącą smaka pozostawiam Was i idę wymyślać dalej. Problem w tym, że małe nity mam na wykończeniu, duże zresztą też i w ogóle moje zapasy kaletniczo-metalowe są na wyczerpaniu, co oznacza konieczność wyjazdu po towar. Tylko muszę się zmobilizować, o co dosyć trudno, gdy za oknem nieustannie siąpi deszcz.

Dzisiaj chciałam pokazać dwie torby uszyte z czarnej alcantary. Zdobione aplikacjami, zamykane oczywiście na zamek błyskawiczny - zapraszam ;)

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.]

 

'Szare kwiaty na czarnym' (NIEDOSTĘPNA)

szarnacz

 

'Fioletowe listki na czarnym'  (NIEDOSTĘPNA)

fiolnzcz

Tagi: kwiaty zamsz
10:30, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (4) »
niedziela, 23 października 2011
Słoneczna sobota

W minioną sobotę, fantastycznie słoneczną i ziiimną ;) byłam z klubem fotograficznym na plenerze w czeskiej miejscowości Nove Mesto nad Metuji. Miasto i jego okolica są piękne, a tematów do fotografowania niezliczona ilość. Ważna informacja z tych użytecznych - parking na rynku jest bezpłatny ;) Jeśli macie ochotę spędzić wolny czas w uroczym miejscu, otoczonym górami  - serdecznie polecam.

 

mest1  mest2

mest3  mest4

mest5  mest6

mest17

mest7  mest8

mest9  mest10

mest11  mest12

mest13  mest14

mest15  mest16

mest18

12:04, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Komentarze (5) »
piątek, 21 października 2011
Kocia torba - come back

Tak, tak - naszyłam troszkę kocich toreb. Osiem ;) Było zamówienie na jedną, a reszta poszła jakoś tak ciurkiem. 

Pogoda jest taka ładna, że aż żal przesiedzieć, być może ostatnie słoneczne dni w pracowni. Dlatego zamiast porządnie szyć - szwędam się po lesie. I nie idzie mi branie się za coś nowego. Chociaż po głowie chodzi mi nieustannie szycie toreb z recyklingowanych skórzanych ciuchów. Tylko muszę się w sobie zebrać. W końcu jedną 'płaszczową' torbę już uszyłam. Problem mam z tym, że jednak szycie skóry jest dość trudne, a jeszcze przy moim nastawieniu, że chciałabym aby wszystko wyglądało perfekcyjnie - to już zupełna masakra się dzieje i rzucanie mięsem na prawo i lewo, jak kolejny raz maszyna mi szwy na zgrubieniach przepuszcza. Wrrrr....  No nic, zobaczymy.

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.]

 

'Kiciul i szare prążki z czernią 2011' (NIEDOSTĘPNA)

kicszrczer

 

'Kiciul i szare prążki 2011' (NIEDOSTĘPNA)

kipraz

 

'Kiciul na tweedzie 2011'

kictwee

 

'Kitek szarowełnisty 2011' (NIEDOSTĘPNA)

kitszarw

 

'Kiciul szarowełnisty 2011'   (NIEDOSTĘPNA)

kicszarw

 

'Kitek w rudościach - multi' (NIEDOSTĘPNA)

kitrud

 

'Kiciul i szarrości 2011' (NIEDOSTĘPNA)

kicszrr

 

'Kitek i szarrości 2011'  (NIEDOSTĘPNA)

kitszarr

  

18:02, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (5) »
środa, 19 października 2011
Wełny, tweedy i aplikacje

Dzisiaj porcja ciepłych toreb - uszytych z wełny i tweedu, zdobionych aplikacjami z aksamitu oraz alcantary.  W razie spóźniającego się autobusu lub tramwaju możemy użyć takiej wielkiej i ciepłej torby jako okrycia na nasze zziębnięte kończyny, podczas czekania na przystankowej ławeczce - mam to sprawdzone empirycznie. Potrzeba matką wynalazków ;)

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.] 

 

'Kompozycja na tweedzie vol.2'  (NIEDOSTĘPNA)

twe2

 

'Kompozycja na wełnie vol.1'

we1

 

'Kompozycja na tweedzie vol.1'

twe1

 

'Kompozycja na wełnie vol.2'

we2

 

 

Ostatnia torba jest znakomitym przykładem, że moje poglądy na szycie potrafią się zmienić diametralnie. Kiedyś pisałam, że nie mam kompletnie przekonania do toreb z dwoma rodzajami uchwytów - krótkimi, do ręki i długim paskiem, na ramię. I dlatego nie podejmę się ich szycia. Minęło jednak trochę (dużo;) czasu i "Katta-konserwa" zmieniła zdanie ;) Oto jest dwuuchwytowa torba, uszyta w jakimś akcie desperacji i znudzenia tym, co szyłam do tej pory. Czasem mi się to zdarza i owocuje zazwyczaj wynalazkami odmiennymi od reszty efektów moich zmagań z materią :) Ponieważ wyszła fajnie - tak mi się wydaje - prawdopodobnie 'pójdę tą drogą' ;)


'Brązowe kwiaty na tweedzie'  (NIEDOSTĘPNA)

kompnatwe

12:22, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (9) »
poniedziałek, 17 października 2011
Jesiennie...

Witajcie po przerwie :)

Pierwsze chłody za nami czyli, że jest już najprawdziwsza jesień. Taka z szalikami, rękawiczkami, a nawet z czapką na późnowieczorne spacery z psem. Mój asystent Mikuś obrósł już jesienno-zimowym puchem i coraz częściej przesiaduje wewnątrz niż na zewnątrz ;) Na zdjęciu został uchwycony w pozycji horyzontalnej - w której bardzo często układa swoje ciałko podczas snu. Według mnie trochę z niego dziwak pod tym względem, bo koty z którymi miałam do tej pory do czynienia preferowały pozycję kłębuszka. Przy okazji ukazana została plamistość kociego brzuszka i wtapianie się w gustowny wzór na kanapie :)

mikusspi

 

Od kilku dni wiem, że Pakamera zorganizuje również w tym roku kiermasze mikołajkowo-świąteczne w Warszawie, na których będzie można nabyć produkty na co dzień dostępne tylko za pośrednictwem internetu. Oznacza to, że także moje (niektóre) torby się na nich pojawią. Szczegóły odnośnie miejsca i czasu podam w listopadzie, można je będzie również znaleźć na stronach Pakamery.

No i oczywiście torby. Tym razem duża i pojemna torba z kraciastego aksamitu, zapinana na zamek błyskawiczny - jesienny rarytas ;)   - zapraszam do oglądania.

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.] 


'Krista vol.1'

kris1


'Krista vol.2'

kris2

Tagi: aksamit torba
10:54, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (2) »
sobota, 01 października 2011
Agnieszka i Cynamonowe irysy XXL

Cudnie pogodowo zaczął się ten miesiąc. Ja rozpoczynam październik wpisem o torbie, która pojechała kilka miesięcy temu do swojej właścicielki, tym razem do Wrocławia - a teraz podróżuje z nią do Czech. Tam też zostały zrobione zdjęcia - podczas wycieczki do czeskiego Nachodu. Oto Agnieszka i jej 'Cynamonowe irysy XXL'.


ta1

ta2  ta3 

ta4

ta5  ta6

22:10, pracownia_artystyczna_katta , Wasza galeria
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 września 2011
Zamszowa jesień

Od kilku dni mamy kalendarzową jesień - choć pogoda jest lepsza niż na koniec lata ;) Jest po prostu cudnie. Zamszowa jesień, tak właśnie skojarzył mi się tytuł wpisu i pokazuję też eko-zamszowe torby. Swoją drogą zastanawiam się kto wymyślił tak głupie i nietrafne określenie jak 'eko-zamsz' czy 'eko-skóra'. Przecież to zupełnie bez sensu, bo do ekologii, czy przyjazności środowisku im bardzo daaaleko. Jak zresztą wszystkim tkaninom syntetycznym i tworzywom sztucznym. No, ale oczywiście 'eko' brzmi lepiej niż 'syntetyczny' ;)

Wszystkie torby są duże i pojemne - format A4 zmiwści się bez problemu. Zapięcie to zamek błyskawiczny. Oto, co uszyłam z syntetycznego ;))) zamszu alcantara.

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.] 


'Leśna opowieść - multi'

lesop

 

'Szare kwiaty' (NIEDOSTĘPNA) 

szarkw

 

'Czarne kwiaty na bordowym' (NIEDOSTĘPNA) 

 czarkwmbor

 

'Leśna torba elfa - multi' vol.1 (NIEDOSTĘPNA)

 zilelf1

 

'Leśna torba elfa - multi' vol.2

 zilelf2

 

'Szarość - multi'

 szarmul

 

'Fiolet - multi'

filmul

13:35, pracownia_artystyczna_katta
Link Komentarze (4) »
niedziela, 25 września 2011
Wzorzyste welury

W ostatnich dniach, w mojej pracowni powstały ostatnie trzy egzemplarze torby 'Rustica'. Mam ogromny sentyment do weluru, z którego, został wykonany front torby. I niestety skończył się, zostały jedynie skrawki i świadomość niemożności dokupienia go :( Mówi się trudno. 'Rustica 2011' jest pojemna i mięciutka ;) zapinana jest na zamek błyskawiczny. Tkanina zastosowana na pozostałych częściach torby, to czarny aksamit. Pierwsza już jest w nowym domku ;)

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.] 


'Rustica 2011' vol.1

rust1

 

'Rustica 2011' vol.2 (NIEDOSTĘPNA) 

rust2

 

'Rustica 2011' vol.3

rust3

11:54, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (1) »
niedziela, 18 września 2011
Wrześniowy spacer

Powinnam jeszcze dodać - spacer z aparatem i z przesympatyczną ekipą. W sobotę miałam przyjemność wziąć udział w pierwszym plenerze klubu fotograficznego 'Powiększenie', do którego należę ;) Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć więcej zdjęć - zapraszam na fanpage klubu TUTAJ . Jeśli ktoś miałby ochotę wpaść na nasze spotkanie, które ma miejsce w każdy czwartek, o 18:00 w dusznickim MOKiSie - zapraszam. Można  posłuchać o fotografii i fotografach, podyskutować, podszkolić się warsztatowo i napić się herbaty ;)

No i zapraszam na spacer z końcówką lata...


Za górami, za lasami - w tym miasteczku mieszkam - w betonowym bloku (na szczęście malutkim), ale...

pl1

pl2

pl3  pl4

... kiedyś będę miała drewnianą chatę, w górach [jak będę stara i bogata ;)]

pl5

...a z tej chaty będę miała taki widok.

pl6

pl7  pl8

pl9  pl10

pl11

 

Mam nadzieję, że Wam także lekko i przyjemnie minęły te dwa dni. Pozdrawiam wszystkich zapracowanych, którzy od jutra tradycyjnie ruszają w bój z materią ;)

22:41, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 września 2011
Nowe, nowe i oddam skrawki

Po pierwsze - torby się szyją, inne zalegają uszyte czekając na sfotografowanie i przygotowanie do pokazania wielkiemu światu ;) W każdym razie praca wre - wyniki na niżej załączonych obrazkach.

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.]


'Certia-medium' (NIEDOSTĘPNA)

[wszystkie 'Certie' zostały uszyte z tej samej tkaniny, jeśli ktoś ma wątpliwości. Jest to jeden z tych materiałów, który szalenie trudno wiernie pokazać na fotografii, aż boję się pomyśleć, co widzą osoby na monitorach słabo wykalibrowanych ... Pozostaje mi tylko powiedzieć, że to piękny eko-zamsz w pudrowo-rdzawo-rudym kolorze :) ]

cermed

 

'Certia-big'

cerbi

 

'Myśli jak motyle - prosta' [dwie poniższe torby, to końcówka dużych egzemplarzy szytych z motylkowego weluru, który kończy się nieubłaganie]

myspro

 

'Myśli jak motyle'

mysmo

 

'Kitek w czerwieni 2011'

kitcze21

 

'Makowa czerwień'

makczer

 

 

No dobrze, skoro było 'po pierwsze', to teraz pora na 'po drugie'.

Po drugie, powoli i w bólach dojrzałam do pozbywania się niektórych przydasiów. Część rzeczy będę tutaj oddawać w dobre ręce, część chyba wystawię na Allegro. Na początek szukam chętnej osoby, która ma pomysł na wykorzystanie ścinków prawdziwych skórek z włosem. Ścinki są malutkie, można je naszyć na torbę, spodnie, zrobić broszkę - no pomysłów masa, tylko czasu na ich realizację nie znajdę chyba w najbliższej dekadzie. Jeśli ktoś ma na nie ochotę - proszę pisać. Kto pierwszy - ten bierze skrawki ;)


Zdjęcie całości...

skorki1

 

...i zbliżenia

skorki2

skorki3

skorki4

skorki5

23:09, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (6) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 25