Z życia mojej pracowni - czyli kocie torby, torebki i inne stwory... po prostu hand-made.
poniedziałek, 31 października 2011
Dostałam kosza

Tydzień temu otrzymałam wiadomość z DecoBazaaru, o tym, że kończą ze mną współpracę. Myślałam nad tym i doszłam do wniosku, że chcę się tym z Wami podzielić.


W niedzielny wieczór, po wyluzowanej weekendowej atmosferze i po przeczytaniu owego listu miłosnego...  trochę mnie zatkało - to mój pierwszy raz.  Auć, zabolało ;)
I nie zawartość merytoryczna listu, tylko jego forma. Bo, do tego, że ktoś rezygnuje ze współpracy z kimś innym, każdy ma prawo. Natomiast forma zakomunikowania tego faktu, to już świadectwo pewnego obycia i poziomu w kontaktach międzyludzkich.
Ja, po kilku latach bycia "decobazaarowym artystą" dostałam szablonowe, bezduszne wymówienie bez podania powodu, za to z uwagą, abym nie odebrała ich decyzji personalnie ;)
Zaskoczyło mnie też to, że szablon zwraca się do mnie per 'Pani', a pod całością podpisała się Basia Czerny, z którą jestem, a chyba raczej byłam na 'ty'...
Próbowałam skontaktować się z galerią poprzez GG - nie odpowiada, napisałam 2 maile na różne adresy - z prośbą o kontakt, czy chociażby podanie faktycznego powodu zakończenia współpracy, abym mogła uniknąć popełnienia ewentualnych błędów w przyszłości. Milczenie.
Od  mojej przesympatycznej i mocno 'uspołecznionej internetowo' koleżanki po fachu - Anniegmatic, dowiedziałam się, że właścicielki Deco dużo osób wyrzuciły w ten sposób.
Nie wiem, o co chodzi - ale z perspektywy tych kilku dni, czuję wręcz ulgę, że już nie współpracuję z taką galerią jak DecoBazaar, która ma właśnie takie podejście do ludzi, z których pracy czerpała zysk. Zaskoczenie miesiąca, a może nawet roku.

Taki dziwny, trochę 'żalowy' ten dzisiejszy wpis. Nic nie poradzę, czasami człowiek musi, bo inaczej się udusi ;)
 Pozdrawiam Wszystkich cieplutko, szczególnie tych wydalonych przez Deco. Myślę sobie, że co nas nie zabije, to nas wzmocni - czyż nie?     ;))) :))))


ciemtecz

10:10, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Komentarze (11) »
czwartek, 27 października 2011
Zapowiedzi...

Zapowiadam, że szyję dwuuszne ;) Już taka nazwa do nich przylgnęła, chociaż będąc pedantem- szczególarzem powinnam je nazywać trzyuszne, bo przecież jeden długi pasek i dwa krótkie uchwyty dają nam trzy, ale kto by tam walczył z tym, co samoczynnie się przyjęło :) Zatem dwie już są gotowe - z grubego sztruksu w kolorze czerwonego wina z czarnymi dodatkami. Ale do sesji to za mało, więc z tą krótką zapowiedzią robiącą smaka pozostawiam Was i idę wymyślać dalej. Problem w tym, że małe nity mam na wykończeniu, duże zresztą też i w ogóle moje zapasy kaletniczo-metalowe są na wyczerpaniu, co oznacza konieczność wyjazdu po towar. Tylko muszę się zmobilizować, o co dosyć trudno, gdy za oknem nieustannie siąpi deszcz.

Dzisiaj chciałam pokazać dwie torby uszyte z czarnej alcantary. Zdobione aplikacjami, zamykane oczywiście na zamek błyskawiczny - zapraszam ;)

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.]

 

'Szare kwiaty na czarnym' (NIEDOSTĘPNA)

szarnacz

 

'Fioletowe listki na czarnym'  (NIEDOSTĘPNA)

fiolnzcz

Tagi: kwiaty zamsz
10:30, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (4) »
niedziela, 23 października 2011
Słoneczna sobota

W minioną sobotę, fantastycznie słoneczną i ziiimną ;) byłam z klubem fotograficznym na plenerze w czeskiej miejscowości Nove Mesto nad Metuji. Miasto i jego okolica są piękne, a tematów do fotografowania niezliczona ilość. Ważna informacja z tych użytecznych - parking na rynku jest bezpłatny ;) Jeśli macie ochotę spędzić wolny czas w uroczym miejscu, otoczonym górami  - serdecznie polecam.

 

mest1  mest2

mest3  mest4

mest5  mest6

mest17

mest7  mest8

mest9  mest10

mest11  mest12

mest13  mest14

mest15  mest16

mest18

12:04, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Komentarze (5) »
piątek, 21 października 2011
Kocia torba - come back

Tak, tak - naszyłam troszkę kocich toreb. Osiem ;) Było zamówienie na jedną, a reszta poszła jakoś tak ciurkiem. 

Pogoda jest taka ładna, że aż żal przesiedzieć, być może ostatnie słoneczne dni w pracowni. Dlatego zamiast porządnie szyć - szwędam się po lesie. I nie idzie mi branie się za coś nowego. Chociaż po głowie chodzi mi nieustannie szycie toreb z recyklingowanych skórzanych ciuchów. Tylko muszę się w sobie zebrać. W końcu jedną 'płaszczową' torbę już uszyłam. Problem mam z tym, że jednak szycie skóry jest dość trudne, a jeszcze przy moim nastawieniu, że chciałabym aby wszystko wyglądało perfekcyjnie - to już zupełna masakra się dzieje i rzucanie mięsem na prawo i lewo, jak kolejny raz maszyna mi szwy na zgrubieniach przepuszcza. Wrrrr....  No nic, zobaczymy.

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.]

 

'Kiciul i szare prążki z czernią 2011' (NIEDOSTĘPNA)

kicszrczer

 

'Kiciul i szare prążki 2011' (NIEDOSTĘPNA)

kipraz

 

'Kiciul na tweedzie 2011'

kictwee

 

'Kitek szarowełnisty 2011' (NIEDOSTĘPNA)

kitszarw

 

'Kiciul szarowełnisty 2011'   (NIEDOSTĘPNA)

kicszarw

 

'Kitek w rudościach - multi' (NIEDOSTĘPNA)

kitrud

 

'Kiciul i szarrości 2011' (NIEDOSTĘPNA)

kicszrr

 

'Kitek i szarrości 2011'  (NIEDOSTĘPNA)

kitszarr

  

18:02, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (5) »
środa, 19 października 2011
Wełny, tweedy i aplikacje

Dzisiaj porcja ciepłych toreb - uszytych z wełny i tweedu, zdobionych aplikacjami z aksamitu oraz alcantary.  W razie spóźniającego się autobusu lub tramwaju możemy użyć takiej wielkiej i ciepłej torby jako okrycia na nasze zziębnięte kończyny, podczas czekania na przystankowej ławeczce - mam to sprawdzone empirycznie. Potrzeba matką wynalazków ;)

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.] 

 

'Kompozycja na tweedzie vol.2'  (NIEDOSTĘPNA)

twe2

 

'Kompozycja na wełnie vol.1'

we1

 

'Kompozycja na tweedzie vol.1'

twe1

 

'Kompozycja na wełnie vol.2'

we2

 

 

Ostatnia torba jest znakomitym przykładem, że moje poglądy na szycie potrafią się zmienić diametralnie. Kiedyś pisałam, że nie mam kompletnie przekonania do toreb z dwoma rodzajami uchwytów - krótkimi, do ręki i długim paskiem, na ramię. I dlatego nie podejmę się ich szycia. Minęło jednak trochę (dużo;) czasu i "Katta-konserwa" zmieniła zdanie ;) Oto jest dwuuchwytowa torba, uszyta w jakimś akcie desperacji i znudzenia tym, co szyłam do tej pory. Czasem mi się to zdarza i owocuje zazwyczaj wynalazkami odmiennymi od reszty efektów moich zmagań z materią :) Ponieważ wyszła fajnie - tak mi się wydaje - prawdopodobnie 'pójdę tą drogą' ;)


'Brązowe kwiaty na tweedzie'  (NIEDOSTĘPNA)

kompnatwe

12:22, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (9) »
poniedziałek, 17 października 2011
Jesiennie...

Witajcie po przerwie :)

Pierwsze chłody za nami czyli, że jest już najprawdziwsza jesień. Taka z szalikami, rękawiczkami, a nawet z czapką na późnowieczorne spacery z psem. Mój asystent Mikuś obrósł już jesienno-zimowym puchem i coraz częściej przesiaduje wewnątrz niż na zewnątrz ;) Na zdjęciu został uchwycony w pozycji horyzontalnej - w której bardzo często układa swoje ciałko podczas snu. Według mnie trochę z niego dziwak pod tym względem, bo koty z którymi miałam do tej pory do czynienia preferowały pozycję kłębuszka. Przy okazji ukazana została plamistość kociego brzuszka i wtapianie się w gustowny wzór na kanapie :)

mikusspi

 

Od kilku dni wiem, że Pakamera zorganizuje również w tym roku kiermasze mikołajkowo-świąteczne w Warszawie, na których będzie można nabyć produkty na co dzień dostępne tylko za pośrednictwem internetu. Oznacza to, że także moje (niektóre) torby się na nich pojawią. Szczegóły odnośnie miejsca i czasu podam w listopadzie, można je będzie również znaleźć na stronach Pakamery.

No i oczywiście torby. Tym razem duża i pojemna torba z kraciastego aksamitu, zapinana na zamek błyskawiczny - jesienny rarytas ;)   - zapraszam do oglądania.

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.] 


'Krista vol.1'

kris1


'Krista vol.2'

kris2

Tagi: aksamit torba
10:54, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (2) »
sobota, 01 października 2011
Agnieszka i Cynamonowe irysy XXL

Cudnie pogodowo zaczął się ten miesiąc. Ja rozpoczynam październik wpisem o torbie, która pojechała kilka miesięcy temu do swojej właścicielki, tym razem do Wrocławia - a teraz podróżuje z nią do Czech. Tam też zostały zrobione zdjęcia - podczas wycieczki do czeskiego Nachodu. Oto Agnieszka i jej 'Cynamonowe irysy XXL'.


ta1

ta2  ta3 

ta4

ta5  ta6

22:10, pracownia_artystyczna_katta , Wasza galeria
Link Dodaj komentarz »