Z życia mojej pracowni - czyli kocie torby, torebki i inne stwory... po prostu hand-made.
wtorek, 27 września 2011
Zamszowa jesień

Od kilku dni mamy kalendarzową jesień - choć pogoda jest lepsza niż na koniec lata ;) Jest po prostu cudnie. Zamszowa jesień, tak właśnie skojarzył mi się tytuł wpisu i pokazuję też eko-zamszowe torby. Swoją drogą zastanawiam się kto wymyślił tak głupie i nietrafne określenie jak 'eko-zamsz' czy 'eko-skóra'. Przecież to zupełnie bez sensu, bo do ekologii, czy przyjazności środowisku im bardzo daaaleko. Jak zresztą wszystkim tkaninom syntetycznym i tworzywom sztucznym. No, ale oczywiście 'eko' brzmi lepiej niż 'syntetyczny' ;)

Wszystkie torby są duże i pojemne - format A4 zmiwści się bez problemu. Zapięcie to zamek błyskawiczny. Oto, co uszyłam z syntetycznego ;))) zamszu alcantara.

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.] 


'Leśna opowieść - multi'

lesop

 

'Szare kwiaty' (NIEDOSTĘPNA) 

szarkw

 

'Czarne kwiaty na bordowym' (NIEDOSTĘPNA) 

 czarkwmbor

 

'Leśna torba elfa - multi' vol.1 (NIEDOSTĘPNA)

 zilelf1

 

'Leśna torba elfa - multi' vol.2

 zilelf2

 

'Szarość - multi'

 szarmul

 

'Fiolet - multi'

filmul

13:35, pracownia_artystyczna_katta
Link Komentarze (4) »
niedziela, 25 września 2011
Wzorzyste welury

W ostatnich dniach, w mojej pracowni powstały ostatnie trzy egzemplarze torby 'Rustica'. Mam ogromny sentyment do weluru, z którego, został wykonany front torby. I niestety skończył się, zostały jedynie skrawki i świadomość niemożności dokupienia go :( Mówi się trudno. 'Rustica 2011' jest pojemna i mięciutka ;) zapinana jest na zamek błyskawiczny. Tkanina zastosowana na pozostałych częściach torby, to czarny aksamit. Pierwsza już jest w nowym domku ;)

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.] 


'Rustica 2011' vol.1

rust1

 

'Rustica 2011' vol.2 (NIEDOSTĘPNA) 

rust2

 

'Rustica 2011' vol.3

rust3

11:54, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (1) »
niedziela, 18 września 2011
Wrześniowy spacer

Powinnam jeszcze dodać - spacer z aparatem i z przesympatyczną ekipą. W sobotę miałam przyjemność wziąć udział w pierwszym plenerze klubu fotograficznego 'Powiększenie', do którego należę ;) Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć więcej zdjęć - zapraszam na fanpage klubu TUTAJ . Jeśli ktoś miałby ochotę wpaść na nasze spotkanie, które ma miejsce w każdy czwartek, o 18:00 w dusznickim MOKiSie - zapraszam. Można  posłuchać o fotografii i fotografach, podyskutować, podszkolić się warsztatowo i napić się herbaty ;)

No i zapraszam na spacer z końcówką lata...


Za górami, za lasami - w tym miasteczku mieszkam - w betonowym bloku (na szczęście malutkim), ale...

pl1

pl2

pl3  pl4

... kiedyś będę miała drewnianą chatę, w górach [jak będę stara i bogata ;)]

pl5

...a z tej chaty będę miała taki widok.

pl6

pl7  pl8

pl9  pl10

pl11

 

Mam nadzieję, że Wam także lekko i przyjemnie minęły te dwa dni. Pozdrawiam wszystkich zapracowanych, którzy od jutra tradycyjnie ruszają w bój z materią ;)

22:41, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 września 2011
Nowe, nowe i oddam skrawki

Po pierwsze - torby się szyją, inne zalegają uszyte czekając na sfotografowanie i przygotowanie do pokazania wielkiemu światu ;) W każdym razie praca wre - wyniki na niżej załączonych obrazkach.

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.]


'Certia-medium' (NIEDOSTĘPNA)

[wszystkie 'Certie' zostały uszyte z tej samej tkaniny, jeśli ktoś ma wątpliwości. Jest to jeden z tych materiałów, który szalenie trudno wiernie pokazać na fotografii, aż boję się pomyśleć, co widzą osoby na monitorach słabo wykalibrowanych ... Pozostaje mi tylko powiedzieć, że to piękny eko-zamsz w pudrowo-rdzawo-rudym kolorze :) ]

cermed

 

'Certia-big'

cerbi

 

'Myśli jak motyle - prosta' [dwie poniższe torby, to końcówka dużych egzemplarzy szytych z motylkowego weluru, który kończy się nieubłaganie]

myspro

 

'Myśli jak motyle'

mysmo

 

'Kitek w czerwieni 2011'

kitcze21

 

'Makowa czerwień'

makczer

 

 

No dobrze, skoro było 'po pierwsze', to teraz pora na 'po drugie'.

Po drugie, powoli i w bólach dojrzałam do pozbywania się niektórych przydasiów. Część rzeczy będę tutaj oddawać w dobre ręce, część chyba wystawię na Allegro. Na początek szukam chętnej osoby, która ma pomysł na wykorzystanie ścinków prawdziwych skórek z włosem. Ścinki są malutkie, można je naszyć na torbę, spodnie, zrobić broszkę - no pomysłów masa, tylko czasu na ich realizację nie znajdę chyba w najbliższej dekadzie. Jeśli ktoś ma na nie ochotę - proszę pisać. Kto pierwszy - ten bierze skrawki ;)


Zdjęcie całości...

skorki1

 

...i zbliżenia

skorki2

skorki3

skorki4

skorki5

23:09, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (6) »
niedziela, 11 września 2011
Aksamitów czas

Chociaż, to chyba zły tytuł wpisu. Bardziej 'trendy' (brrrr...) byłoby, gdybym napisała velvet time... Ale ja, na przekór trendom, tak po polskiemu. Mam dziś troszkę zjeżony nastrój, chyba za dużo w internecie czasu spędzam, i radia słucham za dużo i w ogóle - przestaję sobie radzić z tym, co tam napotykam - tak ogólnie, w różnych dziedzinach.

Ale nie o tym miało być :) Jako, że jesień już niedługo - nie dajmy się zmylić tym 2 ciepłym dniom - pod nóż poszły aksamity. Och, jak to zawsze ciężko mi z tymi bestiami idzie. Tak jak są urzekająco piękne, tak szyją się koszmarnie - przynajmniej mnie. Zawsze dziady migrują względem siebie podczas zaszywania, mimo przyszpilenia ekstremalnie gęstego. I przy krojeniu i szyciu śmiecą koszmarnie aksamitnymi kłaczkami. Ale nie dam się. Tym bardziej, że około 30% moich zapasów tkaninowych to aksamity ;)))))) Wiem, powinnam udać się do specjalisty :)

Została mi naj, naj-, najostatniejsza resztka weluru 'Rustica' (jedna z chomikowanych szmatek trumiennych),  której wystarczyło na trzy fronty do ... trzech ostatnich egzemplarzy torby 'Rustica'. Welur wystąpi w towarzystwie czarnego aksamitu. Torby oczywiście z kieszonkowym wnętrzem i zamykane na zamek błyskawiczny. Szyje się!

rusti1

rusti2     rusti3

rusti4

rusti5

rusti6     rusti7

rusti8

21:40, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Komentarze (1) »
czwartek, 08 września 2011
Szarości

Lato skończyło się ewidentnie, mimo, że w kalendarzu jeszcze trwa. Czasami zastanawiam się, czy Pani Pogoda wie, że zaraz po pierwszym września ma przebrać się w wietrzno-deszczową suknię, ciepłe rajstopki i mglisty szal. Bo te nagłe pogorszenia pogody, zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego, to nie może być przypadek. No więc kombinuję sobie tak, że może by wakacje kończyły się chociaż 2-3 tygodnie później, żeby zatrzymać na dłużej słoneczne ciepełko... Ech...

W mojej szafie na dnie wylądowały zwiewne bluzeczki, na wierzch wygramoliły się swetrzyska. Nie inaczej ma się sprawa w pracowni i szafie-magazynie. Na dno poszły bawełniane, kolorowe płótna, na górne półki zawitały aksamity i wełny. Dwie prezentowane dzisiaj torby, to kwintesencja tego, co nas czeka przez kilka najbliższych miesięcy - chłodu, wiatru i opadów atmosferycznych - czyli szarowełniste nosicielki naszych szpargałów w sezonie jesienno-zimowym - obie pokaźnych rozmiarów ;)

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.]

 

'Kitek i szarości 2011' (NIEDOSTĘPNA) 

kitsz

 

'Szarości 2011'

szar

16:29, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »