Z życia mojej pracowni - czyli kocie torby, torebki i inne stwory... po prostu hand-made.
poniedziałek, 29 września 2008
Torby, torby ...

'Kitek na wełniaku' - uszyta z grubej,wełnianej tkaniny, podszewka bawełniana w szaro-białe paseczki z 2 kieszeniami. Zapięcie - zamek błyskawiczny. Wymiary: szer.37cm, wys.37cm, paski na ramię 64x3cm.

 

'Śliwki z borówkami' - uszyta z mocnej, grubej tkaniny o wyraźnym splocie w pięknym śliwkowo-borówkowym kolorze oraz bawełna z roślinnym motywem w delikatnie różowej tonacji. Zapięcie - zatrzask magnetyczny. Wymiary: szer. 32-43cm, wys.39cm, paski na ramię 54x3cm.

 

'Kitek na wełnie' - z grubej wełny, podszewka czarna, pikowana na ocieplinie z 2 kieszonkami. Zapięcie - 2 zarzaski magnetyczne. Wymiary: szer. 32-43cm, wys.43cm, paski na ramię 56x3cm.

11:24, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 września 2008
Big Red

Nareszcie pojawiło się słońce :) a wraz z nim możliwość sfotografowania uszytych toreb. Dziś przedstawiam 'Big Red', wykonana z grubego sztruksu w kolorze czerwonego wina. Podszewka czarna, pikowana, z 2 kieszeniami. Zapięcie - 2 zatrzaski magnetyczne, wymiary szer. 32-39cm ( maks.rozpostarcie 43cm), wys.43cm, paski na ramię 59x3cm.

23:11, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 września 2008
Szarość widzę :(

Torby uszyte, całe mnóstwo. Wiszą na manekinie, którego już prawie spod nich nie widać i czekają... Ja też czekam. Czekamy na choćby godzinę światła słonecznego, przy bezchmurnym niebie. Jest ono niezbędne do zrobienia dobrych jakościowo zdjęć - no przynajmniej takim biedakom jak ja, nieposiadającym profesjonalnego sprzętu oświetleniowego. Ech... może, kiedyś. A na razie czekamy, zatopione w jesiennej szarości. 

 A torby? Torby są - bardzo różne. Z kotami, z kwiatami, z wełen i sztruksów - pełne czułości, ciepła i kolorów.

23:21, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 września 2008
Moja maszyna

Moja pracownia, to wielki chaos - baaardzo wielki. Ilekroć próbuję go uporządkować, okiełznać czy jak to nazwać, nie przynosi to absolutnie żadnych efektów, ewentualnie mizerne. Co zrobić? Widocznie tak ma być. Sterty tkanin, szpulki, torby już uszyte i te "w trakcie", fizelina, zamki, guziki, pikówka... - wszystko to koegzystuje w jakiejś przedziwnej symbiozie. A nad całością czuwa moja ukochana maszyna do szycia. Wierna towarzyszka, która dzielnie łączy w całość to wszystko, co jej podsunę. Jest ze mną od początku przygody z szyciem toreb, cierpliwie znosiła moją początkową niezdarność - co zaowocowało między innymi, ekhm... uszczerbkiem w płytce ściegowej. Teraz już wiem, że do pewnych zadań trzeba więcej cierpliwości i...odpowiednio dobranej igły. Moja Maszyno Do Szycia jestem Ci bardzo wdzięczna :)

00:24, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 września 2008

Dziś rano, gdy wyszłam na spacer z psem poczułam chłodny powiew jesieni. Brrr... Czas schować na dno szafy klapki, szorty i lekkie bluzeczki, a w zamian wydobyć ciepłe swetry, przytulne szale i rękawiczki, których było mi dzisiaj najmocniej brak, mimo słońca. Wszystko przez ten lodowaty, górski wiatr.

Wraz ze zmianą garderoby nadchodzi też dla mnie zmiana materii, z których szyję torby. Zaczynają swe panowanie grube wełny, mięsiste welury, aksamity. Torba powinna pasować do reszty naszego ubrania, to oczywiste. Ale "ciepła" torba, noszona nawet do dżinsów i katany daje mi poczucie jesienno-zimowego spasowania. Może to idiotyczne, ale gdy widzę w mroźny dzień dziewczyny z płóciennymi torbami pod tytułem "wakacyjna pamiątka" to ciarki przechodzą mi po plecach i z lubością ściskam pasek mojej miękkiej, welurowej torby...

'Kiciul w wełence'

21:54, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 08 września 2008

'Zielona jesień'

'Aksamitna czerń' 

14:24, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 września 2008

'Miękkość jesienna'

'Mleczna czekolada'

 

23:16, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »
środa, 03 września 2008
Znowu koty...

18:24, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »