Z życia mojej pracowni - czyli kocie torby, torebki i inne stwory... po prostu hand-made.
piątek, 24 czerwca 2011
Spacer i różowa wariatka

Pogoda jest ostatnio tak niezdecydowana, że doprawdy trudno trafić z odpowiednią garderobą, planując choćby krótką wycieczkę. Najpierw niesamowicie grzeje słońce. Po 15 minutach potwornie zimny wiatr odziera Cię ze złudzeń, że krótki rękaw był dobrym wyborem jeśli chodzi o ciuchy. Następnie w strugach deszczu dygoczesz pod jakimś drzewem zastanawiając się kiedy trafi w was piorun. Na koniec, już przed samym domem znowu nastaje słoneczny szał, a ty - marny człeku docierasz w jego blasku - jak w glorii chwały ;) :D do swojej betonowej dziupli. Wczoraj, nim mnie zmyło i wywiało totalnie zdąrzyłam pstryknąć 2 zdjęcia - dowód, że wyrwałam się od maszyny, na spacer do lasu.


dzwles

lesspa


To jeszcze chwalenie się - czyli, co urodziło się w pracowni. Dzisiejsza torba, jak już określiłam - totalna wariatka - dla odważnych. Z takim neonowym różem i cytrynowymi kwiatami nie ma możliwości, aby pozostać niezauważonym. Mocne wrażenia dla obserwatorów - gwarantowane ;)

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.]

 

'Crazy Pink XXL'

crazpixxl

Tagi: kawiaty
23:19, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (2) »
wtorek, 21 czerwca 2011
Letnie klimaty

Pierwszy dzień lata - najdłuższy dzień w roku. Jest godzina 22, a niebo dopiero teraz zaczyna oblewać się granatem. Jest pięknie ;) Torby uszyte - po dłuższej przerwie, nareszcie coś. Wzory głównie związane z wakacyjno-letnią stylistyką, choć już momentami myślę o tkaninach jesienno-zimowych. Może to wpływ tych kilku ostatnich, chłodniejszych dni, sama nie wiem... W każdym razie - myśląc przyszłościowo ;) już wyjęłam moje druty, szydełka plus włóczkowe zasoby i powoli zaczynam dziergać cieple szale. To się nazywa przygotowanie do nadchodzącego sezonu, albo... Tak, tak - to wariactwo :) 


[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.]

'Srebrne Kwiaty XXL' (NIEDOSTĘPNA)

srkwxxl

 

'Rozczochrana Pomarańcza'

rozpom

 

'Srebrne Kwiaty - na skos' (NIEDOSTĘPNA)

srkwnask

 

'Folk XXL vol.2' 

folk2

22:18, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (3) »
sobota, 18 czerwca 2011
Candy u Katty

Stało się - ogłaszam pierwsze candy, czyli zabawa cukierasowa rozpoczyna się. Proszę o wybaczenie, jeśli będą potknięcia - to mój pierwszy raz.


Okazja do świętowania jest - w lipcu trzecie urodziny bloga - jak znalazł ;)


candyKatta         candyKatta150         candyKatta120

baner w kilku rozmiarach


Przedmiotem darowanym będzie jedna z dwóch prezentowanych poniżej toreb.
Wiem, że kobiece gusta są bardzo różne, dlatego wylosowana osoba będzie mogła wybrać między 'Lilianą' - klasycznie letnią, bawełnianą torbą utrzymaną w pastelowej kolorystyce, a 'Szarym Eko-Zamszem XXL' - torbowym gigantem, uniwersalnym pod każdym względem ;)
Zrezygnowałam z bonusa w postaci legendarnej już  - papierowej torebki pełnej krówek - z obawy, w jakim stanie dotarłyby, podczas upałów do adresata - niewtajemniczonych odsyłam do mojego facebookowego wpisu z 31 maja ;)

Zasady uczestnictwa, czyli aby wziąć udział w losowaniu torby:

1. Zostaw komentarz pod tym postem.
2. Zamieść na swoim blogu, na pasku bocznym informację o candy (baner) - z działającym linkiem do 'Candy u Katty'.
3. Osoby nie posiadające bloga, proszę o wpisanie w komentarzu swojego adresu e-mail.
4. Zapisy trwać będą do 30 lipca, losowanie i wyniki 31 lipca.

Będzie mi bardzo miło, jeżeli zechcecie zamieścić informację o zabawie na swoich kontach na Facebooku.
Zapraszam Wszystkich chętnych do zabawy ;)


Oto dwie torby, spośród których osoba wylosowana będzie mogła wybrać swoje 'candy':

'Liliana'

lil4

lil4wn

 

'Szary Eko-Zamsz'

szarza

szrt

szarw


21:14, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Komentarze (215) »
środa, 15 czerwca 2011
Soczystość lata

Pogoda cudna, mój nastrój także - wszystko radosne, kolorowe, soczyste - więc torby nie mogły wyjść inne, niż ta magiczna, czerwcowa aura ;) Torba z niebieskimi motylami to powtórka, ale ten welur to jedna z moich 'szmatek trumiennych' i zawsze mam frajdę, gdy mogę coś z niego uszyć. Niestety tkanina ta zbliża się już do nieuniknionego końca... ;)

Candy już na dniach, dzisiaj sklecę jakiś torebkowy banerek, mocno zachęcający do zabawy i szaleństwo zacznie się kręcić. Mam nadzieję, że u Was także ciepło i pogodnie, że macie choć chwilkę, aby beztrosko wygrzać się w promieniach słońca - wysmarowane filtrem UV oczywiście ;)

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.]

 

'Aksamitna Delikatność'

aksdek

 

'Zieleń Lata vol.1'

zielat1

 

'Myśli jak motyle vol.4' (NIEDOSTĘPNA)

mysmot

 

'Zieleń Lata vol.2'

zielat2

15:39, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (1) »
sobota, 11 czerwca 2011
Katta jedzie do Australii!

No dobra, nie jedzie tylko leci, i nie Katta, tylko jej torby - ale prawie, prawie - jak w tytule :) Dziś kilka z moich toreb zostało wybranych, jako pasażerki lotu na daleki kontynent. Będą tam, w zacnym gronie hendmejdowych ;) produktów, uczestniczyć w otwarciu galerii z rękodziełem.  Cała ta historia jest dowodem na to, jak bardzo skurczył się nasz glob.

Magda, która jest bohaterką tego sympatycznego wydarzenia, mieszka od kilku lat w Australii i właśnie przyjechała do Polski, na urlop. W jednej z galerii internetowych zainteresowała ją torba mojego autorstwa, którą kupiła. Po otrzymaniu przesyłki zobaczyła adres nadawcy - okazało się, że mieszkam w tej samej miejscowości, w której żyje rodzina jej męża... Ten niesamowity zbieg okoliczności oraz to, że zakupiona torba spodobała się Magdzie na tyle, że chciałaby podobne oferować w swojej galerii doprowadziło do naszego dzisiejszego spotkania. Ach, jak miłe i nieprawdopodobne historie dzieją się nam w życiu - tak właśnie zupełnie nieoczekiwanie.


austr

23:30, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Komentarze (3) »
czwartek, 09 czerwca 2011
Pamiętam o CANDY

Wiem, że narobiłam smaka wzmiankami o torebkowym candy, a teraz cisza... ale mam swoje powody ;) Dużo szycia i jeszcze więcej szycia - zupełnie znienacka. Tak więc najpierw obowiązki, potem zabawa. Candy będzie ogłoszone, mam nadzieję, w przyszłym tygodniu. A smakołykiem do zgarnięcia będzie torba - jeszcze nie wiem jaka, ale wiem, że do wyboru będą 2 - w różnej stylistyce, aby jeszcze bardziej dogodzić szczęśliwie wylosowanej :) Przez najbliższe dni troszkę pomilczę, zamknięta w pracowni - a na osłodę różowe gąbeczki.

 

mars

Zdjęcie: www.candywarehouse.com

          

10:00, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Komentarze (5) »
piątek, 03 czerwca 2011
Lato w torbach

I za oknem także, choć do kalendarzowego pozostały jeszcze niecałe trzy tygodnie. To lubię ;) Dziś przedstawiam torby z kwiatowymi aplikacjami i jedną inną - z małym opóźnieniem, ale są. Coś ostatnio na wszystko brakuje mi czasu, ale tak pozytywnie - mam dużo rzeczy do uszycia, kilka osób czekających na swoje torby i całkiem dużo pomysłów - bardzo mnie to cieszy.

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.]

 

'Brązowy Powój' (NIEDOSTĘPNA)

brazpow

 

 

'Trzy Różowe na Zielonym vol.1' (NIEDOSTĘPNA)

trzro

 

 

'Trzy Różowe na Zielonym vol.2' (NIEDOSTĘPNA)

trzr

 

 

'Trzy Czerwone'   (NIEDOSTĘPNA)

trzcze

 

 

'Oliwka z Kwiatowym Brzegiem'

olzkwbrz

15:10, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (7) »
czwartek, 02 czerwca 2011
Moja siata zakupowa

W wirze recyclingowego zapału dopadłam moje stare bojówki, ukrywające się na dnie szafy i dokonałam w ciągu godziny wyroku. Zostały bezlitośnie przerobione w gigantyczną torbę zakupową, której o zgrozo do tej pory nie miałam, bo szewc bez butów itd.... ;)  Takie akcje przeobrażeniowe polecam wszystkim, którym pałęta się jakiś ciuch, którego szkoda wurzucić, ale do noszenia to już nie za bardzo. Ciach mach i siata gotowa ;)


boj1

boj2

boj3

13:05, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Komentarze (5) »