Z życia mojej pracowni - czyli kocie torby, torebki i inne stwory... po prostu hand-made.
niedziela, 25 grudnia 2011
Literatura szyciowa i dziergana

Zimowe święta - czas spokoju dla wszystkich, niezależnie od tego, czy się nimi interesujemy bardziej, mniej lub wcale.
Lubię tą ciszę, te leniwe i niespieszne dni, kiedy zamknięte są sklepy, nie trzeba biec na pocztę z przesyłkami, kiedy przechodnie na ulicy mijają się jakoś tak pogodniej do siebie nastawieni.


A ja zamiast w pracowni przy maszynie, mogę siąść z moimi książkami o robótkach wszelakich. Opatulona kocem, z kubkiem jaśminowej herbaty na stoliku obok i cichym plumkaniem radia w tle.
Wtedy po raz już nie wiem który przeglądam moją literaturę branżową ;) szukam nowych pomysłów, rozwiązań i inspiracji. Podziwiam piękne zdjęcia i aranżacje. Oj, jak ja to lubię. Mam kilka swoich ulubionych pozycji np.: "Robótki ręczne" Judy Brittain, "Roboty i robótki na zimowe wieczory" Stanisławy Podgórskiej, czy "Patchworkowe torebki" Ellen Kharade.
Jest też wiele takich, których nieudało mi się dostać i marzę, aby móc je kiedyś dokładnie przejrzeć. Może, kiedyś wpadnę na nie w jakimś antykwariacie lub bibliotece likwidującej część swoich zbiorów.


ks1

ks2

ks3

ks4

 

Ten ostatni sposób poszukiwania ciekawych książek, nie tylko robótkowych - szczególnie Wam polecam. Kiedyś przez przypadek trafiłam na moment, gdy w bibloitece powiatowej robiono porządki i miejsce na nowe tytuły, pozbywając się starych,  rzadko wypożyczanych książek. Miałam niesamowite szczęście i mogłam sobie przejrzeć, to co miało iść na przemiał.
Dobrze jeśli biblioteka urządza coś w rodzaju kiermaszu lub chociaż wystawia regał z książkami 'do wzięcia'.
Ale czasem spora ilość książek, czy roczników starych gazet jedzie wprost na makulaturę. Serce się kraje, bo trafić tam można na prawdziwe perełki.
Dlatego dobrze jest zagadnąć czasem panie bibliotekarki, czy nie planują jakichś porządków w dziale 'roboty ręczne' ;) Naprawdę warto, bo w tych 'starych' wydawnictwach jest ogromna ilość bezcennych wiadomości,rad i wskazówek.


ks5

ks6

ks7


Asystent Mikuś obija się ostatnio niemiłosiernie. Większość czasu spędza drzemiąc w różnych zakamarkach pracowni, tudzież innych pomieszczeń. Taki zimowy czas - doskonale go rozumiem, bo ja też czasem mam ochotę właśnie w taki sposób spędzić dzień.  W momentach aktywności jest jednak równie ruchliwy, rozrabiacki i  polujący... niestety :( Dlatego pod choinkę dostał ode mnie obróżkę z malutkim dzwoneczkiem, który będzie z daleka oznajmiać jego potencjalnym ofiarom, że mały łowca jest w pobliżu. Mikuś wyjątkowo nie ucieszył się z takiego podarunku ;)

 

miksp

20:39, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 grudnia 2011
Świątecznie

Kochani, życzę Wam wszystkim, którzy tu zaglądają, pogody ducha w najbliższych dniach. Obyście znaleźli kilka chwil dla swoich bliskich i dla swoich pasji, na które na co dzień brakuje Wam czasu. Mnóstwo serdeczności leci do Was ode mnie :))))

 

snoop

źródło

22:03, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Komentarze (1) »
sobota, 17 grudnia 2011
Zamówienie specjalne

Specjalne, ponieważ zamówienia od meżczyzn miewam rzadko, nie wliczając w to mojej drugiej połowy, która zamówień trochę ma, gorzej wygląda ich realizacja z mojej strony. Ale o tym cicho sza... ;)
Pan Tomasz, chciał pojemną torbę z pasiastą klapą oraz z pasiastymi elementami wewnątrz. Lubię mężczyzn, którzy lubią wzory i nie boją się ich :)
Powstała listonoszka 'Pasmia', która - mam nadzieję - spodoba się nowemu właścicielowi i będzie mu dobrze służyć.

passkos

paswne  pasdet

pasrzepPoza zamówioną listonoszką powstało jeszcze kilka zamówień, ale ponieważ to powtórki wcześniejszych toreb - oszczędzę Wam oglądania i sobie fotografowania tego, co już było.
Są za to 3 nowe torby zakupowe - pojemne, lekkie i mocne, uszyte z bawełnianego płótna Ikea. Można je złożyć w kosteczkę i trzymać awaryjnie w kieszonce torebki na "czarną godzinę" - zamiast brać w sklepie kolejną porcję foliówek.
Oczywiście, można je prać w pralce. 

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.] 

'Universal - Siatka 003'

uni003

'Universal - Siatka 004'

uni004

'Universal - Siatka 005'

uni005

11:30, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 grudnia 2011
Świąteczny kiermasz Pakamery

W najbliższy piątek rozpoczyna się kolejny kiermasz Pakamery, który będzie trwał 3 dni. Impreza zakupowo-poglądowa grzechu warta - Pakamera uzupełnia zasoby towarowe po kiermaszu mikołajkowym. Oznacza to nowości, a nie pozostałości po poprzednim kiermaszu. Całość przemyślana strategicznie ;)

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie - moje torby i szale też tam będą (niestety beze mnie). 


kierpak

22:44, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 grudnia 2011
Zasłuchana, serwuję maluchy

Po pierwsze - dzisiaj (dopiero) odkryłam grupę 'Muzykoterapia'. Już kiedyś kilka razy obiła mi się ta nazwa o uszy w radiowej Trójce. Ale dzisiaj mnie dopadło z pełną mocą - utwór "Komedia", który wcale śmieszny nie jest. Ma moc, że tak powiem, wbijającą w fotel. Normalnie - samo mięso z samej głębi. Polecam, z całą odpowiedzialnością.

 

 

 

A jako skromny dodatek, pokazuję mini-torebki, takie w sam raz na najpotrzebniejsze drobiazgi lub na... niezobowiązujący prezent ;)

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.] 

 

'Szkotka - mini'

szk

'Czerwona aksamitka - mini'

czak

'Niebieski pasiaczek - mini'

nip

'Elegance - mini'

elm

'Kraciasta - mini'

krm

'Kolorowa krateczka - mini'

kolk

00:03, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (2) »
środa, 07 grudnia 2011
Pada śnieg...

W górach zaczęła się zima, niezależnie od tego jaki mamy dzisiaj dzień w kalendarzu. Od wczoraj pada śnieg i dzisiaj jest już solidnie biało. Nie ma jakiegoś koszmarnego mrozu, taki tylko ziąb klasyczny nie pozwalający na topnienie śniegu. Jest pięknie. A dzięki światłu, które odbija się od śniegu w mojej malutkiej pracowni jest niesamowicie jasno i przyjemnie. Gdyby ktoś nie miał jeszcze zimowo-śniegowego nastroju, to zapraszam do mojej chłodnej galerii ;)

z1  z2

z3

z4  z5

z6

 

Moje chorowanie na dobre się skończyło, a raczej przeszło na Tomka. Trudno, jakieś ofiary muszą być :))) W każdym razie staram się na szybko odrobić zaległości, których troszkę się nazbierało. Wiele z torebek, które pokazuję, już są w drodze do nowych domków - tak to błyskawicznie się odbywa znikanie w czasie przedświąteczno-prezentowym. Mam nadzieję, że sprawią wiele radości swoim właścicielom.

 

[Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.]

'Kwiaty na szarej wełnie vol.1'

kwwszaw1

'Kwiaty na szarej wełnie vol.2'

kwwszaw2

'Jodełka - simple'

jods

'Burberry - simple'

burs

'Batista' lewa

batl

'Batista' prawa

batpr

'Sitta'

sit

'Falar w szarej bawełnie'

falwbaw

11:52, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »