Z życia mojej pracowni - czyli kocie torby, torebki i inne stwory... po prostu hand-made.
czwartek, 26 listopada 2009
Elegancja w podwójnym wydaniu

'Purpura' (NIEDOSTĘPNA)

Duża, efektowna torba. Wykonana z prążkowanego aksamitu przypominającego sztruks, w kolorze nasyconej, purpurowej czerwieni - niesamowicie przyjemny w dotyku. W pasku na ramię duże, metalowe kółko kaletnicze. Wewnątrz granatowa, płócienna podszewka z 2 dwudzielnymi kieszeniami. Zapięcie - zamek błyskawiczny.

purpur

 

'Piaskowe ornamenty'

Wykonana z przyjemnej w dotyku, mięsistej wełny w kolorze piaskowym oraz tkaniny dekoracyjnej, której wzór stanowi piękny ornament. Wewnątrz ciemnozielona, płócienna podszewka z trójdzielną kieszenią. Zapięcie - zamek błyskawiczny.

piaskor

23:47, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (2) »
Ognista kocia torba

Czyli 'Kiciul purpurowo'. Wykonana z prążkowanego aksamitu, przypominającego sztruks w kolorze nasyconej, purpurowej czerwieni. Na przodzie znajduje się kieszeń z aplikacją kotka, zapinana na 2 napy oraz z 4 nitami w narożnikach. Metalowe elementy są w kolorze starego złota. Całość jest zapinana na zamek błyskawiczny, wewnątrz znajdują się 2 trójdzielne kieszenie. (NIEDOSTĘPNA)

kicpur

14:35, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 listopada 2009
'Różowe słodkości'

Przyznaję, że to jest moja pierwsza torba dla małej kobietki, ściślej biorąc dla mojej bratanicy. Kiedy podejmowałam się jej uszycia, nie zdawałam sobie sprawy, że 6 letnia Weronika okaże się jednym z moich najbardziej wymagających zleceniodawców torebkowych ;) Początkowo wiedziałam, że torba ma być różowa - po prostu i tylko tyle. Ale potem okazało się, że musi być zapinana na zamek, żeby nic z niej nie wypadło. Musi być większa niż ta aktualnie używana, tak aby zmieściła się do niej Pani Pies ;) Musi mieć jeden pasek - bo tak jest wygodnie i musi on być regulowany, żeby można było torebkę nosić na zimowej kurtce i po przedszkolu bez kurtki. I na koniec - "ciociu i żeby miała duuużo ozdóbek"  Uf...

Tak powstały 'Różowe słodkości' z prążkowanego aksamitu w kolorze 'Barbie'. Właścicielka torebki jest bardzo zadowolona :)

rozoweslodk

23:26, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 16 listopada 2009
Torba

Wykonana z ciemnozielonego sztruksu, wpadającego w pudrowy odcień, który kojarzy mi się z barwą sosnowych igieł - stąd nazwa :) Torba jest duża, bez trudu pomieści format A4, czy laptopa 15''. Na przodzie znajduje się kieszeń zapinana na 2 napy. W pasku na ramię jest duże, metalowe kółko kaletnicze. Wewnątrz 2 trójdzielne kieszenie, całość zamykana jest na zamek błyskawiczny. (NIEDOSTĘPNA)

sosno

22:17, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 listopada 2009
Torebki mini

Pomieszczą drobiazgi niezbędne w torebce każdej z nas - takie jak portfel, telefon, klucze czy kalendarzyk. Zapięcie to zatrzask magnetyczny pod klapką, pasek na ramię ma długość około 130-135cm, zależnie od modelu.

'Safari - mini' (NIEDOSTĘPNA)

safmin

 

'Black light' (NIEDOSTĘPNA)

blaklig

 

' Kiciul na malinach - mini' (NIEDOSTĘPNA)

kicnamalmin

 

'Kiciul pasiasty mini ziel' (NIEDOSTĘPNA)

kicpasmin

00:31, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (1) »
czwartek, 12 listopada 2009
Czarna kopertówka

Kopertówka 'Silver on Black' - torebka do ręki, wykonana z czarnego płótna pokrytego srebrzystym wzorem kwiatów. Zapinana na 2 zatrzaski magnetyczne pod klaką. Wewnątrz znajduje się dwudzielna kieszonka. (NIEDOSTĘPNA)

kopsilvonbl

15:33, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 listopada 2009
Kolejny szal

'Pulsacja czerwieni' - niesamowicie ciepły, puszysty i dluuugi - jego wymiary to około 200x33cm. Wykonany z moheru oraz włóczek z jego wysokim udziałem w kolorach nasyconej czerwieni i bordo. (NIEDOSTĘPNY)

pulsczerw

19:45, pracownia_artystyczna_katta , Szale
Link Komentarze (1) »
sobota, 07 listopada 2009

Tym razem kolorki w torbie zamieniły się miejscami ;) Zapinana na zamek błyskawiczny. (NIEDOSTĘPNA)

kicwkrat

22:04, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (1) »
piątek, 06 listopada 2009
Torba dla Jeżowego Pogotowia

Całą kwotę, uzyskaną ze sprzedaży tej torby (razem z marżą galerii i kosztem przesyłki) wpłacę na konto 'Pogotowia Jeżowego'. Torba sama w sobie grzechu warta ;) Duża - szer. 32-40cm (w maks. rozpostarciu 43cm), wys. 42cm, paski na ramię 56x3,5cm - bez trudu zmieści format A4.  Uszyta z grubej tkaniny pluszowo-aksamitnej (syntetyk) pokrytej wzorem rombów. Barwy zgaszone, niezwykle trudne do wiernego oddania na zdjęciu - ciemna zieleń, rudy, błękit. Zapięcie to zamek błyskawiczny, wewnątrz znajdują się 2 kieszenie, w tym jedna zapinana na napę. Serdecznie zapraszam do obejrzenia i zakupu w galerii Pakamera. (NIEDOSTĘPNA)

akskrat

 

Edit z 10.12 - Torbę zakupił Pan Jakub, któremu już podziękowałam mailowo za pośrednictwem galerii. Pieniądze, zgodnie z założeniem, są już na koncie 'Pogotowia Jeżowego ;)

18:41, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 02 listopada 2009
Jeżowe Pogotowie - pomóżmy!

Z pewnością wiele z Was słyszało o Jeżowym Pogotowiu. Jeśli nie, zapraszam, aby to nadrobić ;)

igliw

(Zdjęcie pochodzi z http://krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/31891,pogotowie-jezowe-opuszcza-krakow,id,t.htm )


Reportaż z 30.09.2009 w radiowej Trójce o Pogotowiu Jeżowym w wersji
mp3 jest do ściągniecia tutaj:  http://www.mediafire.com/file/njjozmymmyz

oraz wzmianki w TVN24 tu:

http://www.tvn24.pl/0,1621891,0,1,zycie-oddal-jezom,wiadomosc.html

http://www.tvn24.pl/2278186,0,0,1,1,koniec-jezowego-pogotowia,wideo.html

i jeszcze na cafeanimal: http://www.cafeanimal.pl/artykuly/do-poczytania/Jezowe-pogotowie,2004

Andrzej Kuziomski, który jest bohaterem całego zamieszania to człowiek, który ukierunkował swoje życie na pomoc naszym braciom mniejszym.
Podziwiam go z całego serca i staram się mu pomóc, jak tylko umiem. Zachęcam także wszystkich, których choć odrobinę wzruszyła historia Centrum Rehablitacji Jeży do wsparcia Andrzeja.
Potrzebuje on przede wszystkim nowego lokum - może ktoś z Was zna osobę z Krakowa lub okolic (bliższych lub dalszych), która mogłaby 'przygarnąć' Andrzeja z jego podopiecznymi, użyczając
pogotowiu lokal (30-40 m) na parterze z niekłopotliwym wyjściem i możliwością zrobienia wybiegów na powietrzu.
Z rzeczy przyziemnych, acz nieodzownych potrzebne są w dużych ilościach - sucha trawa (sianko) do norek i ogromne ilości zwykłego szarego tzw. ekologicznego papieru toaletowego, czy "najtoporniejszych" papierowych reczników.
Z produktów żywnościowych trwałych - o długim terminie przydatności, którymi Andrzej karmi jeże potrzebne są: odżywka rekonwalescencyjna Royal Canin "Convalescence Support" - wersja w proszku, saszetki 50g. Każda ilość ;) puszek 200g Whiskas Junior - rodzaj: z wołowiną i wątróbką w galaretce. Sucha karma Royal Canin "Kitten36". A także każde ilości owadów karmowych - drewnojady, mączniki, mole woskowe, wszelkie karaczany, chrząszcze, świerszcze itp. Nie mogą to być żadne tzw. "białe robaki" wędkarskie, ani inne odmiany larw muchy.
Karmienie jeży jest dość skomplikowane, ponieważ w Polsce nie ma dostępnych spescjalnych karm dla nich, w odróżnieniu do Angli czy Niemiec :(
Dlatego, z tego co jest u nas dostepne mogą to być jedynie DOKŁKADNIE wyżej wymienione produkty.

Jeśli ktokolwiek z Was potrzebuje rady, jak postępować z porzuconymi lub chorymi jeżykami lub chciałby pomóc Andrzejowi w formie rzeczowej lub poprzez wpłatę choćby niewielkiej kwoty na konto Jeżowgo Pogotowia, proszony jest o kontakt z Andrzejem:


POGOTOWIE JEŻOWE tel 503-309-303 (całodobowo)

igliwiak@tlen.pl


Centrum Rehabilitacji Jeży "Igliwiak"  
/CRJ "Igliwiak" działa na podst. ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2004 r. Nr 92, poz. 880 z późn. zm.) w oparciu o zezw. Generalnego Dyr. Ochrony Środowiska w W-wie nr DOPozgiz-4202-9/557/09/ed z 16.06.2009 r./

19:44, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Komentarze (22) »