Z życia mojej pracowni - czyli kocie torby, torebki i inne stwory... po prostu hand-made.
piątek, 28 stycznia 2011
Ruszam na Białystok :)

Dziś zamieszczam ostatni wpis przed wyjazdem. Wracam w czwartek wieczorem. Mam nadzieję, że dojedziemy bez przygód i na przykład w połowie drogi konduktor nie będzie nam kazał pchać pociągu ;)))) :)))) Jutro pakowanie, nerwówka i pożegnanie na 5 dni z naszym psem - ludzie, jak ja to przeżyję...?.. No i pracowni nie zobaczę kilka dni. Ech... Powinnam się cieszyć, że niby urlop i w ogóle, ale jakoś tak nie bardzo ... ;)  Chyba zbyt mocno przyrosłam do mojej maszyny do szycia i właśnie nastąpi odcięcie pępowiny.

Z drugiej strony czuję ogromną radość z powodu wydarzeń jakie nastąpią w Białymstoku, jak i z możliwości poznania tego pięknego miasta. Ponownie wspomnę, że jadę z moją drugą połową na jego, czyli Tomasza Szewczyka - wernisaż wystawy "Fragmenty i Przestrzenie" - wszystkie szczegóły dotyczące tego wydarzenia można przeczytać TUTAJ - serdecznie Wszystkich zapraszam.

Jeśli ktokolwiek miałby ochotę na kawę i pogaduchy w Białymstoku, w poniedziałek, wtorek lub środę, to z ogromną przyjemnością się spotkam. Z racji bezlaptopowości w grę wchodzi tylko kontakt telefoniczny ;) /501-406-756/

lodkrza

22:45, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Komentarze (3) »
środa, 26 stycznia 2011
Zmory poszły precz, torby w natarciu ;)

Feralny tydzień minął. Po fakcie dowiedziałam się, że 17 stycznia miał miejsce tzw. Blue Monday. Hmm...  Kto wie, może to było właśnie to? W każdym razie podły nastrój poszedł precz ;) choć przez te kilka dni dał mi nieźle w kość. Teraz natomiast szyję, dużo szyję - z myślą o wiośnie. Niestety sesja fotograficzna odbędzie się dopiero po powrocie z Białegostoku. Wówczas nastąpi wysyp do galerii tego, co teraz zdążyłam zrobić. Dzisiaj pierwszy raz miałam do czynienia z syntetycznym zamszem 'Alcantara' i powiem Wam, że robi niesamowite wrażenie. Wygląda pięknie, w dotyku jest boski - jak to zamsz, no i jeszcze świadomość jak jest wytrzymały i ponoć odporny na zabrudzenia. Ha - okaże się, bowiem w ramach doświadczeń na zwierzętach uszyłam z niego torbę także dla siebie, co oznacza, że zostanie przetestowana w ekstremalnych warunkach. Jedzie ze mną na wernisaż do Białegostoku .


 

 

21:14, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Komentarze (3) »
środa, 19 stycznia 2011
Kiepskie samopoczucie

Trwa niezmiennie od niedzieli... Dodatkowo nakłada się brak światła i burość ogólna. Skutek jest jeden możliwy - nieprzeparta chęć zagrzebania się w jakiejś jamie przepastnej - najlepiej absolutnie niedostępnej dla świata zewnętrznego. Cierpi na tym także moje szycie. Pomysły nawet mam, ale jak wchodzę do pokoiku zwanego szumnie pracownią, to od razu mam ochotę wyjść. No po prostu nic mi się nie chce, nic mi się nie podoba. Biorę do ręki cudny ceglasty aksamit i odkładam, myśląc "eee... nic z tego nie będzie". Masakra normalnie. Po czym zmuszam się do roboty, bo jeść coś trzeba. Irytuje mnie świadomość, że jestem takim zwykłym stworem biologicznym zależnym od ilości światła słonecznego. Ale cóż... Może ma ktoś na zbyciu 7 słonecznych dni?

Pozdrawiam Wszystkich szarością-zgnębionych ;)


Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.

'Space' (NIEDOSTĘPNA)

space

 

'Flowers in Chocolate' (NIEDOSTĘPNA)

flowinchoc

 

'Olivian Green'  (NIEDOSTĘPNA)

olicgree

18:57, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (4) »
niedziela, 16 stycznia 2011
Zgrzyty wewnętrzne

Dzisiaj miałam zły dzień. Wiem, każdy czasem tak ma. Sytuacje, w których nie jestem w stanie porozumieć się z najbliższymi mi osobami ogromnie mnie przygnębiają...

Jeśli ktoś jeszcze ma dziś doła - zapraszam na mini seans muzyczny, taki ciepły okład na duszę ;)

 

21:20, pracownia_artystyczna_katta , Ja i moja pracownia
Link Komentarze (1) »
piątek, 14 stycznia 2011
Torby w rozmiarze XXL

Niepamiętam  już od kiedy zabierałam się za uszycie czegoś prostego w formie, a jednocześnie super pakownego czyli w rozmiarze XXL. Ale zawsze było jakieś 'ale'. Bo 'są zamówienia', albo 'nie ma zamówień' to można uszyć coś na co mam ochotę, ale naturalnie to, co 'znam' (i nie muszę wymyślać nowych rozwiązań technicznych ;) Wymówki idiotyczne, jak to wymówki. Mimo tych przeciwności natury psychologicznej ;) i przy bodźcowym działaniu twórczości Zu, pod koniec grudnia powstała pierwsza torba gigant z pojedynczym paskiem na ramię, a w minionym tygodniu kolejne trzy. Cały czas próbuję różnych zapięć. Oczywiście zamek - porządany, bo najbezpieczniejszy - i na torbach z jego udziałem będę bazować. Ale te z patką też mają swój urok. I jeśli chodzi o funkcjonalność, patka całkiem nieźle chroni zawartość torby. Zapraszam do zapoznania się z DUŻYMI.

Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.

'Delicate Green XXL'

delicgrexxl

 

'Gray Wool XXL' (NIEDOSTĘPNA)

grawoolxxl

 

'Green Intense XXL' (NIEDOSTĘPNA)

greeintenxxl

22:18, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 stycznia 2011
Zapraszam na wernisaż

plecki

Zapraszam wszystkich na wystawę prac mojej drugiej połowy ;) czyli Szamoto. Tytuł wystawy to "Fragmenty i Przestrzenie", do obejrzenia będą grafiki i fotografie.Wernisaż wystawy odbędzie się 2 lutego, o godzinie18:00 w Galerii im.Sleńdzińskich w Białymstoku, na ul.Legionowej 2. Podczs wernisażu odbędzie się także krótki koncert muzyki gitarowej ;)

Uuuu - Białystok, straaasznie to daleko od naszych gór, bo jakieś 650 km, ale będziemy - oboje. Jeśli ktokolwiek z Was miałby ochotę na spotkanie z Katta&Szamoto - zapraszam serdecznie.


'Jak Kitek z Kiciulem' (NIEDOSTĘPNA)

jakkitzkic

22:05, pracownia_artystyczna_katta , Polecam
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 10 stycznia 2011
Wabię wiosnę

Oczywiście kwiatową torbą ;) 'Śliwki z Banananami' to kwintesencja miękkości bordowo-śliwkowego aksamitu i delikatnego, wzorzystego sztruksu. Jest taka "kizi-mizi" mięciutka, że szycie jej było samą przyjemnością. No może poza momentami uciekania aksamitu spod stopki maszyny. Polecam ją wszyskim lubiącym mieć coś do głaskania w każdej chwili, podczas, gdy na przykład ich zwierz pozostał w domu :)

Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.

'Śliwki z Bananami' (NIEDOSTĘPNA)

asliwzban

 

'Pionowo w Graficie' (NIEDOSTĘPNA)

pionwgraf

23:22, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (2) »
czwartek, 06 stycznia 2011
Wiosna, tuż tuż

No w każdym razie, w mojej pracowni. Dopadło mnie, jak co roku o tej porze, zmęczenie materiałami wełno-buro-grubciowymi. Z dna szafy wypełzją powoli wzorzystko-kwieciste tkaninki - dla mnie pierwsze zwiastuny wiosny. I szyje się... ;)

Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.

'Black with Ornaments' (NIEDOSTĘPNA)

blacwitorn

 

'Orient in Grey' (NIEDOSTĘPNA)

oriingr

 

'Lilac Orient'

lilorien

 

'Oriental Chocolate' (NIEDOSTĘPNA)

orchoc

20:33, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 stycznia 2011
Z Nowym Rokiem - nowe torby ;)

Kliknięcie na zdjęcie przedmiotu przekieruje Cię do galerii, w której jest wystawiony, tam też możesz go dokładnie obejrzeć.

'Dzikie kaczki w sztruksie' (NIEDOSTĘPNA)

dzikkaczwsztr

 

'Olive' (NIEDOSTĘPNA)

olive

 

'Dzikie kaczki XXL' (NIEDOSTĘPNA)

dzikkaczxxl

 

'Kitek melodyjny' (NIEDOSTĘPNA)

kitmelod

20:10, pracownia_artystyczna_katta , Torby
Link Komentarze (2) »